Kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe. Do 30 kwietnia można głosować na najlepsze inicjatywy pozarządowe ubiegłego roku.
Spośród nominowanych 40 inicjatyw Kapituła Konkursu S3KTOR wybierze zwycięzców każdej z kategorii oraz zwycięzcę nagrody Grand Prix, ufundowanej przez partnera konkursu – Tramwaje Warszawskie. Równolegle odbywa się internetowe głosowanie - rywalizacja o Nagrodę Mieszkańców. Każda osoba może oddać swój głos na jedną z nominowanych inicjatyw na pośrednictwem strony urzędu: http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor2015/
Konkurs S3KTOR, organizowany przez m. st. Warszawa to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe. Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w pięciu edycjach konkursu wzięło udział blisko 700 inicjatyw. Dziesięć różnorodnych kategorii, w których można zgłaszać inicjatywy sprawia, że w konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta. Są to między innymi: edukacja, ekologia i środowisko przyrodnicze, kultura i sztuka, projekty społeczne, przestrzeń miejska, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka, społeczność lokalna, sport i rekreacja, zdrowie, a także kategoria projekty wielowymiarowe, która skupia wszystkie inicjatywy, które wykraczają poza jedną kategorię konkursową.
Do tegorocznej, szóstej edycji konkursu zgłoszono 119 inicjatyw. Najwięcej zgłoszeń nadesłano w kategoriach: „Kultura i Sztuka” oraz „Projekty wielowymiarowe”. Spośród zgłoszonych inicjatyw aż 40 zostało nominowanych do Nagrody Głównej. Co warto podkreślić, w konkursie S3KTOR nominacji dokonują same organizacje pozarządowe. Dzieje się tak dzięki Komisjom Dialogu Społecznego, które działają przy Biurach Urzędu m. st. Warszawy. Celem działania komisji jest wypracowywanie rozwiązań w poszczególnych dziedzinach zadań publicznych, które realizuje m.st. Warszawa – co pozwala na efektywną współpracę środowiska pozarządowego i urzędniczego. To właśnie komisje dialogu, w porozumieniu z biurami nominują inicjatywy.